EAGLES ICE HOCKEY CLUB

USA

FOTOALBUM USA 2008

FOTOALBUM USA 2009

Zoznam navštívených miest, zaujímavostí, prírodných rezervácií, národných parkov, chránených oblastí a indiánskych rezervácií na ceste po USA:
16.9.08 Los Angeles prílet – nocľah.
17.9.08 Los Angeles Anaheim, obchody Hockeymonkey a Hockey Giant, cesta do Las Vegas – nocľah.
18.9.08 Las Vegas, hokejový zápas proti Durango Colorado (3:2)
19.9.08 Las Vegas, hokejový zápas proti Bloomfield Detroit (6:3)
20.9.08 Las Vegas, hokejový zápas proti Riverside California (12:3)
21.9.08 Las Vegas, hok. zápas finále proti Durango Colorado (1:4)
22.9.08 Odchod na okružnú cestu po národných parkoch začal cestou cez HOOVER DAM na LAKE MEAD NATIONAL AREA, ďalej sme pokračovali cez mesto Kingman do mesta Flagstaff v Arizone, kde sme prespali. Cestou sme zašli až ku mestu Vinslow pozrieť METEOKRÁTER, ktorý bol už zatvorený.
23.9.08 Z Flagstaffu sme vyrazili do GRAND CANYON NATL. PARK cez WUPATKY NATL.MONUMENT. Večer sme sa presunuli do mesta Page na nocľah.
24.9.08 Do obedu sme navštívili priehradu GLEN CANYON DAM na jazere LAKE POWEL a ANTELOPE CANYON. Poobede sme sa presunuli do MONUMENT VALLEY v indiánskej rezervácii kmeňa NAVAJO. Večer sme ešte navštívili NATURAL BRIDGES NATL. MONUMENT. Prespali sme v meste Blanding v Utahu.
25.9.08 Vydali sme sa cez mesto Halls Crosing kompou po jazere LAKE POWEL cez GLEN CANYON NATL.REC.AREA do mesta Bullflog. Ďalej sme sa napojili na cestu BURR TRAIL ROAD po ktorej sme prešli cez južný cíp CAPITOL REEF NATL. PARK po ľavej strane s CIRCLE CLIFFS a na pravej strane s HENRY MAUNTINS s naj vyššou horou Mt. Penell 3466 m. Neskôr sme prešli do GRAND STAIRCASE ESCALANTE NATL. MONUMENT, cez ktorý sme sa dostali až ku RED CANYON, ktorý je súčasťou DIXIE NATL. FORES a do mestečka Panguitch na prenocovanie vo výške okolo 2500 m.
26.9.08 Doobeda sme si urobili malú túru v BRYCE CANYON a po obede sme sa presunuli do ZION NATL. PARK kde sme ešte stihli tiež malú prechádzku. Na večer sme museli uraziť ešte 60 km do mesta Hurricane kde sme prespali.
27.9.08 Tento deň sme mali iba na presun do mestečka Beatty v Nevade cez okraj Las Vegas. Cestou sme prešli okolo vojenskej základne Nellis Air Force Bombing and Gunnery range. Večer sme dorazili do Beatty na nocľah.
28.9.08 Doobeda sme išli do DEATH VALLEY ku najnižšiemu miestu na západnej pologuli Batwater Basin ležiacemu -85,5 m pod hladinou mora. Navštívili sme aj známy Zabriskie Point. Poobede sme nastúpili cestu do MAMOTH LAKES na prenocovanie. Večer sme ešte stihli obísť aj miestne jazerá podľa ktorých sa lokalita volá.
29.9.08 Ráno sme vyrazili na MONO LAKE a prezreli si návštevné centrum. Ďalej sme sa vydali cez Tioga pas (3032m/m) a INYO NATL. FOREST do YOSEMITE NATIONAL PARK kde sme strávili zvyšok dňa. Večer sme odišli do mesta Oakhourst kde sme prespali.
30.9.08 Ráno sme sa vydali na cestu do Dana Point na posledné prenocovanie na pobreží Pacifiku.
1.10.08 Skoro ráno sme odišli do Los Angeles a odleteli domov s prestupom v Atlante. Vo Viedni sme boli 2.10.08 o 10.00 hod.